53 másodpercig

Legnépszerűbb termékek

Kézilabda

Kézilabda

Ez a sport nagyon népszerű és elterjedt sport nemcsak a férfiak és a nők, hanem a gyerekek körében is világszerte. A kézilabda tizenkét játékosból álló csapat - labdajáték , hét játékossal a pályán, és egyikük a kapus. A kézilabdának két félideje van, és a játékosoknak mindössze 10 perc szünetük van az aknák között. Ez egy olyan sport, amely első pillantásra könnyűnek tűnhet, mivel a játékosok az ellenfél kapujába dobják és pattogtatják a labdát. Nos, az igazság más. A kézilabda fizikailag nagyon megterhelő sport, mivel a játékosok körülbelül 2-szer 30 percig állandó mozgásban vannak. Természetesen ez az idő nem vonatkozik azokra a gyerekekre, akik ezt a sportot gyakorolják. Tehát az emberek, akik ezt a sportot gyakorolják, kiváló állapotban vannak, és nagyon jó fizikai állapotban vannak.

A kézilabdázók a mérkőzés elején azonos színű mezt viselnek, de láthatóan különbözniük kell ellenfeleiktől. Ezenkívül a játékosoknak sportcipőt kell viselniük . Természetesen a kézilabda sem hiányozhat .

Kézilabda labda

A kézilabdának a szabályok szerint kereknek kell lennie, és bőrből vagy szintetikus anyagból kell készülnie. Továbbá a kézilabdának nem lehet fényes vagy sima külső anyaga. A kézilabda három különböző méretben készülhet. És az:

50-52cm és 290-330g súlyú - ez a labda 8-14 éves tanulóknak és 8-12 éves diákoknak való. Ez akkora, mint az IHF 1 labda.

54 - 56 cm, 325 - 375 g súlyú - ezt a labdát 14 év feletti nők és tinédzserek, valamint 12-16 éves diákok használják. Ez akkora, mint az IHF 2.

58-60 cm, 425-475 g súlyú - ez a labda a legmegfelelőbb férfiaknak és 16 év feletti serdülőknek.

Kínálatunkban a SPOKEY szállító labdáit találja 54-56cm és 58-60cm méretben.

Kézilabda mezek

A kézilabda mezek nagyon fontosak. Ha egy játékos nem visel mezt, nem vehet részt a játékban. A játékos és a kapus mez különbözik. A játékosok rövid ujjú pólót és rövidnadrágot viselnek. A kapus hosszú ujjú pólót és hosszú nadrágot visel. A kézilabda mezek bármilyen színűek lehetnek, de a feltétel az, hogy a kapus kivételével az egész csapatnak azonos színű és az ellenféltől eltérő színű meze legyen. Színében különböznie kell a játékosoktól és az ellenfél kapusától is. Azon a pólókon, amelyeket minden játékos visel, elöl és hátul játékosszám található. Egy csapatban minden játékosnak más a száma. A mez elején lévő számok legalább 10 cm-esek, a hátul lévő számok pedig legalább 20 cm-esek legyenek. Ezen számok színének is egyértelműen különböznie kell a mez színétől. Minden csapatnak saját kapitánya is van. A kapitányt a vállán egy szalaggal kell megjelölni, amelynek 4 cm szélesnek kell lennie.

Cipők

A játékosoknak csak sportcipőt kell viselniük a mérkőzésen. Ha nincs meg, nem vehetnek részt a meccsen.